WordPress “Üzgünüm, bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor” hatası

WordPress “Üzgünüm, bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor” hatası

WordPress sitenizde Üzgünüm, bu sayfaya erişmene izin verilmiyor hatası bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bu konumda bu sorunun çözümlerine değineceğim.

wpyetki1

PhpMyAdmin’den düzeltmek

wpi1

PhpMyAdmin ile wordpress veritabanına girdikten sonra wp_usermeta tablosuna girelim.

wpi2

wp_usermeta tablosuna girdikten sonra hesabınızın meta_key sütunundaki wp_capabilities hücresinin sağındaki hücreyi a:1:{s:13:”administrator”;s:1:”1″;} olarak güncelleyin.

Bütün eklentileri devre dışı bırakmak

Belki kurulu güvenlik eklentiniz hesabınızı koruma altına almak için veya wordpress’i koruma altına almak için böyle bir işlem uygulamış olabilir, veya yeni yüklediğiniz bir eklenti hatası yüzünden böyle bir hata oluşmuş olabilir. Bütün eklentileri devre dışı bırakıp tekrar denemek sorununuzu çözebilir.

Bütün eklentileri devre dışı bırakmak için herhangi bir FTP programı ile sunucunuza bağlanın, daha sonrasında /wp-content/plugins/ klasörüne girip devre dışı bırakmak istediğiniz eklentilerin, klasörlerinin sonuna -disabled ekleyin. (örn: akismet-disabled) Bu işlemi bütün eklenti klasörlerine yaptıktan sonra tekrar admin paneline girmeyi deneyin, sorununuz çözüldüyse bu hataya sebep olan eklentiyi kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Klasör ve dosya izinlerini kontrol etmek

Klasör veya dosya izinleri yanlış yapılandırılmış ise sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. İzinleri değiştirmek için bir FTP programı ile sunucunuza bağlanın, daha sonrasında wordpress’in kurulu olduğu dizine gelip wp-admin, wp-content ve wp-includes klasörlerini seçin ve sağ tıklayarak dosya izinleri‘ni seçin. Sayısal değer kısmına 755 yazıp alt klasörlere de uygulansın ve yalnız klasörlere uygulansın kutularını işaretleyip tamam butonuna tıklayın.

İşlem bitince tekrardan wordpress’in kurulu olduğu dizine dönelim ve bütün klasör ve dosyaları seçip dosya izinleri‘ni seçin. Sayısal değer kısmına 644 yazıp alt klasörlere de uygulansın ve yalnız dosyalara uygulansın kutularını işaretleyip tamam butonuna tıklayın.

Eski bir yedeğe geri dönmek

Eğer eski bir yedeğiniz mevcut ise o yedeğe geri dönmek bu sorunu çözebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top
Theme Mode